THE 2-MINUTE RULE FOR Гроші

The 2-Minute Rule for Гроші

The 2-Minute Rule for Гроші

Blog Article

Саме про це свідчать історичні дані. Але всі документи були написані переможцями.

Спочатку всі паперові гроші забезпечувалися запасами країни, яка їх емітує («Золотий стандарт»), але згодом грошей почали друкувати більше. Нині купюри паперових грошей нічим не забезпечені. Так виникло поняття «фіатних» грошей – законних платіжних коштів, номінальна вартість яких встановлюється, забезпечується та гарантується державою.

Однорідність - вимога, яка пред'являється до всіх форм грошей, проте не всі вони забезпечують її.

Останнім часом популярними також стали квазігроші (коли оплата відбувається не грошима, а бонусами, балами, милями та іншими негрошовими одиницями) та криптогроші чи криптовалюта (існує лише у вигляді програмного коду, не має фізичних носіїв, призначена для використання в інтернеті).

Коли в обороті використовуються грошові одиниці різної якості, всі люди прагнуть утримати у себе більш високоякісні з них. Відповідно, і продавці товарів намагалися б приймати на сплату тільки грошові одиниці високої якості.

Такі метали одночасно коштували досить багато і були широко поширені по всьому світу.

Зворотний процес, коли click here гроші починають дорожчати називається дефляція. І інфляція, і дефляція при високих показників є негативним фактором для розвитку економіки конкретної країни.

Згодом банкноти перестали бути еквівалентом золотого запасу, а стали кредитними (забезпечення гарантується державою) і фіатними (є символом еквівалентного грошового номіналу). В сучасних реаліях банкноти і є грошима.

Очевидно, що здійснювати розрахунки за міжнародними торговими угодами необхідно в єдиній валюті.

Це означає, що гроші можна обміняти на будь-які інші товари чи з допомогою грошей можна оцінити їх вартість.

Такі гроші за своєю суттю є борговими зобов'язаннями. На них можна купити товар, але ви повинні віддати витрачену суму кредитору через обумовлений термін.

Вона виступає адекватною внутрішньою цінністю, яка визначається принципами відтворення.

Вона визначалася можливістю їх використання в інших цілях або попитом на такі предмети через їх рідкості.

Фіатні виражаються у валюті якоїсь держави, вони виступають видом грошових одиниць його платіжної системи.

Report this page